Artystka w swojej twórczości posługuje się zarówno olejem, akrylem jak i temperą. Tematem wiodącym jej obrazów  jest natura, jej piękno uchwycone podczas  podróży po Australii, Nowej Zelandii; pełne egzotyki kwiaty.  Inspiruje ją również sama kobieta. Postacie aborygenek, korsykanek, portrety bliskich: matki, córek równie często  występują w pracach Teresy Ł. Tonar. Twórczość malarki pełna wyrazistych kolorów, tchnie radością i optymizmem.
Artystka wystawiała swoje prace w Polsce i w Austrii, m.in. w Galerii Kandinsky w Wiedniu. Wystawie zorganizowanej w naszej Galerii przyświecało motto - myśl Ralfa Emersona: ”Kwiaty są uśmiechem ziemi”.

Stadniccy to stary małopolski ród, którego korzenie sięgają XIV wieku. Wywodzą swoje nazwisko z dziedzicznej wsi Stadniki, położonej w okolicach Bochni i Dobczyc nad rzeką Szreniawą. Pieczętują się herbem Śreniawa bez krzyża (Drużyna).
W XV wieku ród rozgałęził się na dwie linie: Żmigrodzką i ze Stadnik. Z tej drugiej linii wywodzi się gałąź nawojowska, których dobra graniczyły ze Szczawnicą.

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem