Beata Zalot - z zawodu i pasji dziennikarz, od 10 lat redaktor naczelna Tygodnika Podhalańskiego. Dla równowagi psychicznej pisze wiersze, opowiadania, w bezsenne noce zajmuje się malowaniem i ceramiką. Na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych – malarskich i fotograficznych.

W 1947 r. komuniści przeprowadzali szeroko zakrojoną akcję zmierzającą do ostatecznego przejęcia pełni władzy w kraju. Po sfałszowanym referendum z czerwca 1946 r. i wyborach z lutego 1947 r. w największym stopniu represjonowali dwa największe ugrupowania opozycyjne, działający jawnie PSL i pozostającą w konspiracji organizację poakowską – Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość”.

Wystawa jest próbą przedstawienia portretu zbiorowego Górali od Szczawnic – czyli  mieszkańców Szczawnicy Niżnej i Wyżnej określanych często w ten sposób w XIX. literaturze przedmiotu.
W ramach ekspozycji prezentujemy  przeszło 100 fotografii oraz kilkanaście obrazów olejnych i akwareli wykonanych na przestrzeni ostatnich 150 lat.

Anna Glińska - Kupczyk: Obecnie zajmuje się głównie grafiką warsztatową i rysunkiem. Cykl prac prezentowanych na wystawie w Szczawnicy jest efektem inspiracji naturą i kulturą regionu pienińskiego.
Zdzisław Wiatr: Zajmuje się grafiką, rysunkiem, malarstwem i fotografią. Zrealizował 30 wystaw indywidualnych oraz brał udział w blisko 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Na wystawie prezentowane są prace czterech pokoleń rodziny Zachwiejów. Seniorów Janiny i Tadeusza, ich dzieci: Wiktora, Ewy ,Łukasza i Agnieszki Niezgody, wnuków: Artura, Bartosza, Kingi, Moniki , Kingi Zachwiei-Kapłon, Aleksandry Świder Natalii Niezgody i Emila Niezgody, a także prawnuków: Julii, Oli i Amelki Kapłon.

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem