Amerykański Zachód kojarzy się nam z barwnymi, dzikimi i zachwycającymi obrazami natury, które przechodzą czasem nawet najśmielsze nasze wyobrażenia.
Niepowtarzalne piękno amerykańskiej przyrody jest głównym tematem prezentowanych fotografii, na których  rozpoznajemy  widoki znane z wielu filmów amerykańskich: kaniony, prerie, groźne i piękne góry.

Na wystawie zaprezentowano obrazy dla których inspiracje stanowiły podróże dalekie i bliskie. Od łemkowskich cerkiewek w Beskidach poprzez Ukrainę, aż po dalekie Indie i Nepal. Malarstwo Państwa Guttfeldów to nie tyle konkretne widoki, krajobrazy ile raczej przekaz przezyć, doznań, emocji, a także wspomnień z podróży ukazanych za pomocą oryginalnego, osobistego języka-kodu malarskiego.

Na wystawie  zostało zaprezentowanych kilkadziesiąt prac artysty. Były to przede wszystkim unikatowe miedzioryty oraz tzw. odbitki stanowe- stanowiące dokumentację poszczególnych etapów powstawania ryciny. Ponadto można było obejrzec rysunki i grafiki komputerowe.

Pierwsze obrazy muzyczne Marka Leszczyńskiego powstały ponad dwadzieścia lat temu („Duet”, „Łapanie muzy”, „Dwie muzyki”, „Koncert”). Kolejną, dużą serię prac przedstawiających młode dziewczęta z instrumentami artysta zaczął malować w latach 2006-2008.

Na wystawie zatytułowanej: „Niekończąca się opowieśc o pięknie świata” zaprezentowano prace, dla których inspiracją stały się pejzaże rodzinnych stron artysty np.: ”Zima w Tylmanowej”, „Zimowy dzień nad Dunajcem”, inspirowane motywami regionu: „Stara zabudowa w Kamienicy” „Jesień w Tatrach” ale też dalszych zakątków Polski, tak jak panoramiczna akwarela: ”Nad Bugiem”, „Plaża w Ustce”. Zupełnie inną paletą barw charakteryzują się natomiast morskie pejzaże oraz architektura odległej Bretanii: „Plaża w Bretanii”, „Wieczorne Światło w Bretanii”.

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem