Jakub (Stanisław)Kołodziejski.Urodzony w Zakopanem w 1977 roku. Absolwent PLSP im.Antoniego Kenara w klasie rzeźby. 1997 stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.W latach 1997-2002 student Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby. Dyplom pod kierunkiem prof.Józefa Sękowskiego. Obecnie mieszka i pracuje w Jaworkach gdzie mieści  się jego autorska galeria. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, malarstwem.

Anna Holewińska-Żakowska urodziła się w 1978 roku w Krakowie. W 2003 roku uzyskała dyplom z malarstwa w Instytucie Sztuki Krakowskiej AP. Zajmuje się malarstwem olejnym, pastelą oraz poezją.

„Chociaż urodziłam się w Paryżu, to prawie całe dzieciństwo spędziłam na podróżach między Francją, a Podhalem. Stąd też Tatry, górale i tradycje związane z tą krainą są mi szczególnie bliskie.
Wspomnienia z dzieciństwa – ziemia, dzika i zachwycająca przyroda, szum wiatru, cisza.
I najważniejsze od zawsze - zapachy, ulotne, powracające.”

Tradycyjne rolnictwo w Pieninach oparte było na niwowym układzie pól, z trójpolowym systemem  uprawy. Pola obsiewano owsem, jęczmieniem i żytem, a z roślin przemysłowych lnem, obsadzano je ziemniakami i niewielkimi ilościami karpieli (brukiew), kapusty, bobu, grochu, fasoli, sporadycznie innymi warzywami. Każde gospodarstwo było samowystarczalne, produkowało tylko na własne potrzeby, a i to często nie wystarczało na cały rok.

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem