Pieniny w sztuce

We wrześniu minie pierwsza rocznica nagłej śmierci wspaniałego człowieka, wszechstronnego artysty - Stanisława Kołodziejskiego, który ”tak wiele ze sobą zabrał, a jeszcze więcej zostawił”.

Zapraszamy do Galerii Pijalni Wód w Szczawnicy na wystawę prac artysty, z których wiele nie było do tej pory nigdzie prezentowanych. Wystawa otwarta od 6 września [wernisaż wystawy o godz. 17.00] do 10 października

Pieniny w sztuce

W bieżącym roku Stowarzyszenie Artystów Pienińskich obchodzi Jubileusz 10. lecia swojej działalności. Z tej okazji Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica oraz Fundacja Andrzeja Mańkowskiego zapraszają do Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy na wystawę prac artystów zrzeszonych w SAP.

Pieniny w sztuce

Ekspozycja obejmuje prace artystów o zróżnicowanym dorobku artystycznym, związanych na co dzień z ważnymi ośrodkami akademickimi i artystycznymi w różnych częściach Polski. Łączy ich fascynacja i zainspirowanie regionem Pienin, jego przyrodą i kulturą.

Wystawa jest interesującą również ze względu na prezentację różnorodnych technik plastycznych: akwareli, pasteli, rysunku i grafiki.

Już od najbliższej soboty- 28 kwietnia, w ramach wystawy będzie można obejrzeć, jak również nabyć, prace Zdzisława Wiatra, Adama Rokowskiego, Anny Glińskiej -Kupczyk, Tatiany Tokarczuk-Bałżusiak oraz znakomitego akwarelisty Michała Suffczyńskiego.

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem