Malarskie wędrówki Bartosza Frączka

Bartosz Frączek urodził się w 1974 w Częstochowie. Artysta ma na swoim koncie ponad 70 wystaw indywidualnych – m. in. w Holandii, Szwecji, Danii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Belgii i na Węgrzech oraz prawie 200 zbiorowych na całym świecie. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, pokazywane były także na targach sztuki Hanse Art (Lubeka, Oldenburg, Brema, Hamburg), Artevent expo (Antwerpia, Arnhem) czy Artistes Contemporaines (Lozanna, Geneva).

Do roku 2013 twórczość Bartosza Frączka oscylowała wokół malarskiego tematu kobiety. Cykl O kobiecie przedstawia kobiecą postać w różnych sytuacjach: pijącą kawę, odpoczywającą, stawiająca pasjansa, w otoczeniu psów, kotów, egzotycznych zwierząt.

Kolejny cykl obrazów zatytułowany: Miejsca zapamiętane został zainspirowany odwiedzanymi przez artystę europejskimi metropoliami. Wielkogabarytowe pełne rozmachu realizacje malarskie stanowią kompilacje ważnych według artysty, często charakterystycznych dla danego miejsca elementów, które zestawione ze sobą na płótnie tworzą nowy, oryginalny wątek malarski. Na liście miast, które go zainspirowały znalazły się dotychczas: Praga, Lubeka, Saloniki, Hamburg, Mediolan, Kilonia, Berlin, Budapeszt, Rzym, Lizbona, Paryż oraz Graz.

W szczawnickiej Galerii będzie można oglądać obrazy pochodzące z obu cyklów malarskich. Obrazy artysty urzekają wysmakowaną a zarazem mocną kolorystyką, to również duża dawka pozytywnych emocji spływających na widza.

Wystawa czynna od 20 czerwca do 20 sierpnia b.r.- codziennie w godz. 10.00-17.30.

Organizatorami wystawy są: Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica oraz Fundacja Andrzeja Mańkowskiego.

Galeria zdjęć

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem