(…) „To malarstwo wolne od abstrakcji, za to obficie czerpiące ze stylistyki, kolorystyki i kompozycji malarstwa dawnego, głównie średniowiecznego i renesansowego.

Obrazy Milińskiego są na poły bajkowe, a na poły realistyczne, głównie przedstawiają portrety ludzi. Niektórzy wyglądają, jakby zostali wypożyczeni od Hieronima Boscha, inni - jakby weszli na blejtram Milińskiego z powieści Tolkiena. Są tu postaci z długimi czerwonymi nosami w kusych, rustykalnych odzieniach, zwykle w sielskim, wiejskim krajobrazie, często nad ich głowami fruwają anioły - Porównania do Boscha i Breughla nasuwają się same - twierdzi Marta Kołakowska, historyk sztuki z Domu Aukcyjnego Polswiss Art. - Ale też magiczne światy i fantastyczne treści łączą twórczość Milińskiego z surrealistami.”
Magdalena Łukaszewicz -Newsweek

Dariusz Miliński:
ur. w 1957r. w Cieplicach.
Jest z zawodu artystą-plastykiem. Autorem plakatów do filmów Edi i Mój Nikofor. Uczestniczył w przeszło 200 wystawach indywidualnych i ponad 100 zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii i USA. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i zagranicą. Zdobył wiele nagród i wyróżnień.
Założyciel grupy artystycznej "Pławna 9". Brał udział w kilkudziesięciu happeningach artystycznych i przedstawieniach teatralnych.
Twórca Zamku Legend Śląskich i Muzeum Przesiedleńców. Niestrudzony animator kultury.

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem