Roma Rymszewicz-Ranz ukończyła ASP w Poznaniu (1991 r.) uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni gobelinu prof. Urszuli Plewki-Schmidt na wydziale Malarstwa, Grafiki  i Rzeźby oraz w Pracowni Designu prof. Rajmunda Hałasa na Wydziale Architektury Wnętrz i Designu. Swoje prace wprezentowala wielokrotnie na wystawach w Polsce i zagranica m.in. w Paryżu.

W szczawnickiej Galerii zostały zaprezentowane dwa cykle artystyczne:

  • „Tkamale antyczne” - sztandarowy, niezwykle oryginalny projekt artystki. Jak czytamy w recenzji Wojciecha Lipowicza są to „prace (…), które powstały z inspiracji podróżą na południe Europy. (…)Odnajdziemy tu fascynacje przybysza z północy kontynentu innym światłem i krajobrazem, ale także - co zrozumiałe w przypadku artystki - inną, zakorzenioną w antyku sztuką. Stąd tematyka archeologicznych, kamiennych fragmentów, które dominują w tych dziełach.”  Artystka łączy w  tkamali tradycyjną technikę gobelinu z innymi technikami plastycznymi. W szczawnickiej Pijalni zamontowano  sześc monumentalnych prac , z których największa- Venus miała ponad trzy metry wysokości.
  • Kolekcja akryli i akwarel pt.: ”Flamenco”- obrazy malowane w zawężonej gamie kolorystycznej , doskonale ilustrujące „taniec ognia i wody, pełen dumy i dzikości, wyrażający szaleństwo i pragnienie”

Galeria zdjęć

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem